Hyperion X9 CBCT

Pantomograf, cefalostat, tomografia

Hyperion X9 jest aparatem który można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb konkretnej placówki. Istnieje 14 różnych konfiguracji tego modelu. Aparat może być wyposażony w ramię cefalometryczne, dwa sensory 2D, dwa różne sensory 3D do wyboru oraz możliwość łączenia skanów 3D w pionie.
Mnogość możliwych konfiguracji oraz możliwość późniejszej rozbudowy powoduje, że Hyperion X9 będzie zawsze maksymalnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Głowne cechy:

 • pełna rozbudowywalność
 • zdjęcia pozycjonujące przed badaniem CBCT
 • technologia Safe Beam (emisja pulsacyjna)
 • automatyczny dobór parametrów ekspozycji przy CBCT
 • minimalna warstwa i voxel: 0.075 mm
 • możliwość importu badań 3D z tomografów CBCT innych marek

 • Pozycjonowanie twarzą w twarz

  Hyperion X9 jest tak skonstuowany, aby jego obsługa była maksymalnie ułatwiona. Dotyczy to również pozycjonowania pacjenta które odbywa się twarzą w twarz. Dzięki temu użytkownik ma łatwy dostęp do panelu sterowania oraz przede wszystkim do pacjenta. Możliwość bardzo dokładnego ustawienia pacjenta, przekłada się na jakość wykonanego badania. Ustawienie pacjenta przekłada się szczególnie mocno na jakość przy pantomogramach gdzie większość nieostrych zdjęć spowodowanych jest właśnie nieprawidłową pozycją pacjenta.

  Sterowanie za pomocą tabletu

  Wszystkie modele aparatów z linii Hyperion mogą być obsługiwane za pomoca bezpłatej aplikacji na iPad.
  Dzięki tej aplikacji możliwe jest nie tylko wybranie odpowiedniego badania czy parametrów tego badania, ale przedewszystkim po wykonaniu badania 2D (pantomogram,cefalo) zdjęcie automatycznie wyświetli się również na tablecie, dzięki czemu można je łatwo zaprezentować pacjentowi i zabrać ze sobą do gabinetu.

  Zaawansowana kinematyka

  Większość pantomografów posiada jeden lub dwa silniki sterujące ruchem ramienia podczas badania pantomograficznego. Hyperion X9 posiada trzy silniki - jeden obrotowy oraz dwa sterujące pozycją w osi X i Y.
  Dzięki temu możliwa jest nie tylko modyfikacja "linii kła", ale również modyfikacja całego toru obrazowania pantomografu w zależności od kształtu anatomicznego pacjenta. Przekłada się to na jakość zdjęcia pantomograficznego szczególnie u pacjentów nietypowych u których wykonanie ostrego zdjęcia tradycyjnym pantomografem jest niemożliwe.
  Zmienny tor obrazowania umożliwia również wykonywania zdjęć w nietypowych projekcjach: równoległe skrzydłowo-zgryzowe, zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych pod różnymi kątami, zdjęcie tylno-przednie zatok szczękowych.

  Tomografia wolumetryczna

  Model X9 może zostać wyposażony w maksymalnie 6 róznych pól obrazowania (FOV). Dzięki temu może być stosowany zarówno w celu wykonania tomografii przeglądowej na pierwszej wizycie, jak i w endodoncji czy laryngologii. Dodatkowo tomograf posiada dwa tryby obrazowania w każdym polu. Badania w trybie podstawowym charakteryzują się bardzo niską dawką promieniowania. Zdjęcia w trybie wysoka rozdzielczość są nizbędne np. przy leczeniu endodontycznym.

  Laryngologia

  Badania CBCT doskonale sprawdzają się w laryngologii. Dzięki temu, że dowolne pole obrazowania można ustawić na dowolnej wysokości w obrębie twarzoczaszki, możliwe jest zobrazowanie wszystkich zatok (szczękowych, klinowej oraz całej czołowej) na jednym badaniu. Małe pola obrazowania doskonale sprawdzają się do badania ucha środkowego, a dzięki zdjęciom pozycjonującym operator ma pewność, że wykona skan prawidłowego obszaru.

  Dane techniczne  Cena:

  Kalkulator przychodu

  Cena Ilość tygodniowo
  Pantomogram
  Cefalo
  Tomografia

  Kwota przychodu rocznie: